איך הרשת בנויה באמת? על קישורים נכנסים (Backlinks) והמשמעות שלהם

הרשת בנויה מאינספור דפים שמקושרים, לפעמים, אחד לשני ומובילים זה לזה. אבל מה שאנחנו לא תמיד מבינים הוא שהקישורים האלה הם הרבה יותר מסימני דרך, הם כלים שיכולים לסייע לכם לקדם את האתר שלכם בצורה שלא ניתנת לשיעור. איך בדיוק? תנו לנו להסביר לכם. 

תוכן עניינים

אמרנו את זה כבר לא פעם ולא פעמיים, כמו למשל במאמר הזה שמדבר על יתרונות הקידום הממומן והאורגני ביחד, אבל נגיד שוב: שליטה במנועי חיפוש (SEO) היא מיומנות הכרחית לעסקים המבקשים להעלות את הנוכחות המקוונת שלהם. 

אחד מעמודי התווך העיקריים של קידום אורגני הוא קישורים חיצוניים, או Backlinks, מרכיב מכריע שלעתים קרובות נותר לא מובן למרות חשיבותו. בעיקרו של דבר, קישור חיצוני הוא קישור מאתר אחד שמוביל לאתר אחר – ככה פשוט.

קישורים אלו פועלים כהצבעות ההמון של אמון , מה שמצביע למנועי חיפוש כמו גוגל שהתוכן באתר המקושר הוא בעל ערך ממשי, אמין ושימושי. רמת החשיבות שמנועי החיפוש הללו מייחסים לקישורים נכנסים באלגוריתמים שלהם מעידה על התפקיד הקריטי של "הצבעות" אלו בדירוג האתר וביכולת הגילוי שלו.

כדי להבין טוב יותר את פרופיל ה-backlinks של האתר שלכם ישנם כלים שונים שזמינים בעבורכם, כאשר Google Search Console ו-Ahrefs הן הדוגמאות הכי בולטות. כלים אלה מספקים תובנו שלא יסולו בפז לגבי האיכות והכמות של קישורים נכנסים המפנים אל האתר שלכם, ויכולים להנחות את אסטרטגית ה-SEO שלכם ביעילות. איך בדיוק? תרשו לנו לפרט.

איך יודעים מה מצב הקישורים הנכנסים שלנו?

הכרת פרופיל ה-backlinks היא חיונית באסטרטגיית SEO מוצלחת. כדי לעקוב אחר הקישורים הנכנסים לאתר שלכם -Ahrefs עומד כמשאב מהימן, ומציע מדדים מפורטים במיוחד. כאשר אנחנו רואים את המידע הזה בצורה מפורטת כל כך, עם נתונים עדכניים ורלוונטים, אנחנו למעשה מזהים גם את היתרונות והאתגרים האפשריים הקשורים לקישורים הנכנסים שלכם ולמיצוב האתר, תובנות שעוזרות לנו לתעדף את מאמצי ה-SEO שלכם.

אבל לא כל התמונה מוצגת בפניכם כשאתם מבקרים אך ורק את האתר שלכם. חשוב גם להכיר ולבדוק אתרים מצליחים אחרים וללמוד מהם איך לנצל את הקישורים החיצוניים הללו בצורה הנכונה ביותר. ואם ברצונכם לחקור את הקישורים הנכנסים המכוונים לאתר אחר, גם כאן בודק הקישורים הנכנסים החינמי של Ahrefs  הוא כלי יעיל. הכרת פרופיל ה-backlinks של המתחרה שלכם יכולה להניב תובנות יקרות ולתת השראה לאסטרטגיות למאמצים שלכם.

בבו-נובו אנו לוקחים את ניתוח הקישורים הנכנסים צעד אחד קדימה. מערכות ושיטות הניתוח שלנו מציעות פרספקטיבה מקיפה על הקישורים הנכנסים שלכם, וחושפות נתונים וניואנסים שכלים מסורתיים עשויים להתעלם מהם.

מה הופך קישור כזה לטוב?

כדי שקישור נכנס יהיה בעל ערך, עליו לעמוד במספר קריטריונים. ראשית, ה׳סמכות׳ של הדף המקשר משחקת תפקיד מרכזי. זה נדון לעתים קרובות במונחים של Page Rank, אלגוריתם של Ahrefs השוקל את הכמות והאיכות של הקישורים לדף אינטרנט כדי להעריך את חשיבותו.

עם זאת, ציון PR אינו המרכיב החיוני היחיד. הרלוונטיות היא קריטית לא פחות מכיוון שקישורים נכנסים המגיעים מדפי אינטרנט הקשורים לנושא שלכם נוטים להעלות את הערך של הקישור בעיני האלגוריתמים של מנועי החיפוש.

כמו כן, טקסט העוגן (Anchor Text) – שהוא הטקסט הלחיץ בקישור – יכול להשפיע על המיקום שלכם עבור מילות מפתח מסוימות. באופן דומה, המיקום של הקישור משמעותי גם הוא כיוון שמנועי חיפוש עשויים לייחס ערך גבוה יותר לקישורים שמופיעים בשלב מוקדם בדף בהשוואה לאלו המוסתרים בסופו.

עמוד היעד של הקישור, (או לאן מוביל הקישור) הוא שיקול חשוב נוסף. קישור לעמוד  שנותן ערך מוסף ומשלים את העמוד המקשר אליו יכול לשפר משמעותית את הערך הנתפס של הקישור שלך. אם התוכן רלוונטי באמת, אחוז הנטישה יקטן וכך מנועי החיפוש ידעו לדרג את הקישור גבוה יותר. 

לדוגמה –  אם נרצה לקדם את הביטוי "נעלי ספורט" נתכנן לחדור לדף מקשר, או טקסט עוגן, שעומד לפחות באחד מהקריטריונים הבאים:

  1. נרצה לקבל קישור מאתר העוסק בענף הספורט או מוכר מוצרי ספורט (אפילו עדיף) 
  2. מעמוד ספציפי בתוך אותו אתר אשר מדבר על "נעלי ספורט" 
  3. הטקסט עליו יולבש הקישור יהיה "נעלי ספורט" ויפנה לעמוד הקטגוריה של נעלי ספורט אצלנו באתר.

אסטרטגיות להשגת קישורים נוספים

יש מספר עצום של אסטרטגיות לרכישת קישורים נכנסים, כל אחת דורשת דרגות שונות של מאמץ ומומחיות. שיטות פשטניות כגון הוספת קישורים לפורומים ואינדקסים יכולות להיראות כמו נקודת התחלה לא רעה, אבל היא בעצם מאוד לא מומלצת. הסיבה ברורה: יש ״אינפלציה״ של קישורים יוצאים מאתרים כאלה והאיכות של הקישורים הללו ירודה כתוצאה מכך. כדי לייצר השפעה משמעותית באמת, נכנסות לפעולה טקטיקות מתקדמות יותר.

מאמרי אורח בבלוגים חיצוניים:

יש המון בלוגים ברשת, ולא קשה מדי למצוא בלוג שמתאים לכם מבחינת נושא. כשאנחנו מוצאים בלוג כזה המטרה שלנו היא להציע לו להעלות ״פוסט אורח״, כלומר, מאמר שתכתבו בעצמכם שיביא לו ערך והוא ירצה לשתף אצלו. בפוסט כזה קל לשלב קישור חזרה לאתר שלכם וכך אתם מקבלים במה באתר רלוונטי במיוחד.

אסטרטגיה מתקדמת אחרת היא בניית קישורים שבורים:

מכינים רשימה של הקישורים החיצוניים של אתרים המתחרים איתכם על אותם ביטויים לקידום, מוצאים אצלם קישור שבור שאמור להוביל לדף תוכן ויוצרים תוכן דומה באתר שלכם ומבקשים ממנהל האתר בו הקישור השבור נמצא להחליף את הקישור השבור בקישור שלכם.

טכניקת ׳גורדי שחקים׳ (skyscraper):

בשיטה הזו אנחנו מוצאים למעשה תוכן קיים שזקוק ל-״שיפוץ״, ואנחנו מרימים את הכפפה. למעשה, מה שאנחנו עושים הוא ביצוע של שיפור בתוכן קיים, בין אם באתר שלכם או לאו, וכאשר השיפור הזה מוכן, אנחנו יוצרים קשר עם הגורם המקשר אל התוכן הישן עם הצעה לקשר למשאב החדש והטוב שלכם.

ממה חשוב להימנע כשבונים קישורים חיצוניים?

בשורה התחתונה, יש שני גורמים מרכזיים שרצוי להימנע מהם כאשר בונים את פרופיל הקישורים החיצוניים שלכם. חשוב להכיר אותם, להיזהר מהם ולדעת מה לעשות במקום!

בשאיפה לשפר את פרופיל הקישורים החיצוניים שלכם, חשוב לזכור שלא כל הקישורים נוצרים שווים. קישורים בעלי ערך נמוך יכולים בסופו של דבר להוריד את רמת דירוג האתר שלכם (DR) במקום להוסיף לו ערך. אז כן, יש דבר כזה ׳יותר מדי׳ כשמדובר על רכישת קישורים, ורצוי להימנע מרכישה מופרזת שלהם בטווח זמן קצר, זה יכול לסמן אתכם ככאלה ש"קונים קישורים" באופן מלאכותי וגוגל לא אוהב את זה, ניתן לרכוש קישורים אך בצורה מדודה ואחראית. 

בנוסף, מיקום שגוי של קישורים חיצוניים ומילות עוגן (Anchor Text) לא נאותות עלולים להוביל לתוצאות SEO לא טובות. אין מה לעשות, לא ניתן להפריז ברלוונטיות של נושאים – קישור לנושאים לא רלוונטיים עלולים לבלבל את אלגוריתמי החיפוש ולהפחית את האמינות של פרופיל ה-backlink שלכם.

עכשיו כשהבנו מה צריך, מה השלב הבא?

בבונובו אנו מאמינים בהתאמת הגישה שלנו כך שתתאים לצרכים הייחודיים של כל לקוח. אסטרטגיית ה-backlinks שלנו מתיישרת עם ערכי מותג מרכזיים כמו איכות, מומחיות וצמיחה חזקה. אנו יוצרים תוכניות שיווק מותאמות אישית המשלבות בצורה חלקה ואחראית רכישת קישורים או השגה שלהם בדרכים אורגניות תוך שמירה על התמקדות בנרטיב המותג הכולל.

אז מה השלב הבא? השלב הבא הוא ליצור איתנו קשר! 

הצוות שלנו מציב מחויבות עמוקה להצלחה וצמיחה הדדית בלב עקרונות העבודה שלנו, ומבטיח שפרופיל הקישורים שלך מתוכנן בצורה מתחשבת לכתוב מחדש אנו שואפים לא רק לשפר את פרופיל הקישורים שלך, אלא להגדיל באופן משמעותי את הדירוג שלכם (DR), את התנועה לאתר שלכם והכי הכי חשוב – את אחוז ההמרה שלכם. 

ידע הוא כוח.

כאן המקום ליהנות ממידע שימושי שיעזור לכם לעשות סדר בכל ה-do’s and don’ts הדינמיים של הג’ונגל הדיגיטלי, שמשתנה כל הזמן. הבלוג מלא במידע שימושי שהכינו לכם המומחים שלנו, קחו אותו

גוגל אנליטיקס 4 – המדריך המלא שיעשה לכם סדר.

בחודש אוקטובר 2020, חברת גוגל הכריזה באופן רשמי על השקת גוגל אנליטיקס 4 – הגרסה החדשה והמשופרת של יוניברסל אנליטיקס. גרסה זו מבוססת על מערכת App + Web property אותה חשפה גוגל באמצע שנת 2019, והיא משלבת בתוכה מגוון רחב של הרחבות ושיפורים בהשוואה לגרסה הקודמת. החל מיולי 2023, הגרסא ה"ישנה" של גוגל אנליטיקס (היוניברסל) תרד מהאוויר וגוגל אנליטיקס 4 יהיה ברירת המחדל. אז על מנת להבין מהם השיפורים והיכולות של גוגל אנליטיקס דור 4, "נצלול" לרגע למושגי יסוד בסיסיים וננסה להבין מה זה גוגל אנליטיקס בכלל.

קראו עוד

המדריך המלא על קידום פנים-וחוץ: כל מה שצריך לדעת על On-site SEO ו-Off-site SEO.

בעולם השיווק הדיגיטלי, SEO הוא הנשק הסודי שלך להצלחה באינטרנט. זוהי האומנות של אופטימיזציה של תוכן האינטרנט שלך כך שיוצג בגאון בתוצאות החיפוש ויכה הדים בדיוק איפה שהקהל שלך נמצא. אם נצלול לעומקה של תורת ה-SEO נמצא שכל אלמנט באתר שלנו, ממילות מפתח ועד חווית משתמש, מכילים את המפתח להעלאת ביצועי האתר שלך, וכדאי לנו להתעסק, להעמיק ולהחכים בתחום.

קראו עוד

המפתח לקידום: המדריך המקיף שלך לדירוג אתר טוב באמצעות מילות מפתח

בעוד ש-SEO מוצג לעתים קרובות כרשת מורכבת של פעולות טכניות ואלגוריתמים המשתנים ללא הרף, אנחנו כאן כדי לפשט זאת. במאמר זה ננווט במבוך של קידום מילות המפתח, ובסופו של דבר לא רק תהיה לכם הבנה ברורה של הנושא אלא גם ידע מעשי כדי לשפר את הנראות של האתר שלכם, ולהתחיל לטפס במדרגות הקידום והדירוג. 

קראו עוד

מי הפנה אתכם? על הפניות, קישורים וכל מה שנחוץ לדעת

פרופיל ההפניות, הקישורים החיצוניים או ה-backlinks שלכם (תלוי איך תרצו לקרוא לו) הוא אחד מהגורמים החשובים ביותר בדירוג ה-SEO של האתר שלכם. והדירוג הזה? לא משפיע רק על רמת האתר שלכם, אלא גם על התנועה שנכנסת עליו ועל כמות ההמרות. אז עכשיו אחרי שהבנו כמה פרופיל ההפניות הזה חשוב – איך מטפלים בו באמת?

קראו עוד

המהפיכה המשולבת – כשקידום אורגני פוגש קידום ממומן

בתוך המערכת האקולוגית של הדיגיטל, לכל ערוץ שיווק יש את היתרונות והחסרונות שלו – לצד הפוטנציאל והמגבלות של האחר.

קידום ממומן הינו הכביש המהיר לנראות מהירה, שבו מותגים ממנפים דולרים כדי לתפוס מקום בפינות הנחשקות של האינטרנט.

לעומת זאת קידום אורגני מביא איתו תנועה איכותית לאורך זמן ויותר המרות מלידים שצברו אמון במותג שלכם.

אבל לא מדובר על שיטה אחת כנגד השניה – אלא על תמהיל חכם של שתיהן כדי להצליח באמת.

במאמר הבא אכתוב בפירוט כיצד למנף אסטרטגיות ארוכות טווח לצד קצרות טווח – קידום ממומן שישלים את הקידום האורגני.

קראו עוד

לומדים לעומק על שיווק דיגיטלי: המכניקה והאסטרטגיות להצלחה

בעולם המהיר והמתפתח של השיווק הדיגיטלי, עסקים מחפשים כל הזמן דרכים להקדים את המתחרים ולהגיע ביעילות לקהל היעד שלהם. כלי רב עוצמה אחד שממשיך לצמוח, להתפתח ולהוכיח את עצמו בנוף השיווק הדיגיטלי שוב ושוב הוא, כמובן, המשפך השיווקי. אבל איך מנצלים אותו כראוי? בו-נובו כאן כדי להסביר.

קראו עוד
כאן לכל שאלה
היי 👋
אנחנו פה לעזור