טיפים לשיפור חווית משתמש באתר

בכמה אתרים אתם מבקרים בממוצע בכל יום? איך אתם בוחרים באיזה אתר לבקר ועל מה לוותר? מה גורם לכם לשהות בתר אחד זמן ארוך יותר מאשר באתר מתחרה או אפילו זהה? מתוך כל השאלות הללו תגיעו מהר מאוד לתשובות, מה עושה באמת את האתר לחווייתי, מושך, מרתק וכזה שגם מוביל ומניע בסופו של דבר לפעולה.

תוכן עניינים

אז אולי אתם עונים כרגע לעצמכם. אוקיי. אני צריך אתר שיהיה מעוצב היטב, אתר שיופיע בתוצאה הראשונה או השנייה של גוגל, כי נמוך מזה כבר לא תמיד כל כך אמין בעיניי. אתר שעולה מהר, אתר שקל לעבור בין הדפים שלו, אתר לא מבולבל וכזה שאני יכול לשלוט על התכנים שלו בלי להרגיש במרדף או בפספוס של תכנים.

בעצם יש כאן כמה וכמה פרמטרים שעושים את האתר למה שהוא יהיה. השאלה אם יש לכם את הדרך להתמודד עם כל זה לבד.

חווית משתמש באתר – זה לא קורה לבד

כדי שהגולשים שלכם ייהנו מהגלישה באתר אתם צריכים לנקוט בכמה וכמה פעולות. אלו ייצרו בסופו של דבר את החוויה ואת ההנאה של הגולש שרק ירצה להישאר עוד ועוד באתר. כך גם גולשים רבים יבחרו בו מלכתחילה ויעדיפו את האתר על פניהם של כל האתרים האחרים.

אז איך עושים את זה בפועל?

בונים אתר 

הצעד הראשון זהו כמובן בניית האתר. יש היום אפשרויות לבנייה עצמאית של אתרים במערכות קוד פתוח אך זה לא תמיד מומלץ ואם אין לכם את הניסיון ואת הידע המקצועי בתפעול כזה של אתרים או בעיצוב שלהם, אל תיכנסו לזה. פנו אל אנשי מקצוע שיבנו עבורכם את האתר המדויק לכם.

מעבר לבנייה של האתר יש גם עיצוב אתרים כלומר העיצוב של האתר בפועל. אתם צריכים לדאוג לעיצוב של האתר שיהיה נעים, מושך וכמובן יתחבר עם השירות או המוצר שאתם רוצים להציע באתר. זה כמובן גם כן חלק מהבנייה של האתר ולרוב השירות של בוני האתרים יכלול גם עיצוב שיכלול את כל מה שתרצו באתר. אם זה אנימציות ועם זה קטעי וידאו שתרצו לשלב וכן הלאה.

אתר שמניע לפעולה

הגולשים אולי לא רוצים שיכפו עליהם פעולות אך מצד שני כאשר הם מחפשים שירות, דווקא האפשרות של השארת פרטים ליצירת קשר או אפילו אפשרות לרכוש מוצרים ישירות דרך האתר משדרג עבורם את האתר שעושה 'תכלס' ולא משאיר אותם בלבטים.

אתר מהיר

חשוב שאתר יהיה מהיר והמעבר בין דפי האתר לא יתנהל בצורה מסורבלת. אתר מהיר הוא אתר שכיף לשהות בו. הסעיף הזה כולל גם תכנים ממוקדים וקצרים שלא מתישים ומשעממים את הגולש. אתר תכליתי שמוביל את הגולש הענייני שמחפש מוצר או שירות ורוצה גם במקום לסגור ולקנות.

ידע הוא כוח.

כאן המקום ליהנות ממידע שימושי שיעזור לכם לעשות סדר בכל ה-do’s and don’ts הדינמיים של הג’ונגל הדיגיטלי, שמשתנה כל הזמן. הבלוג מלא במידע שימושי שהכינו לכם המומחים שלנו, קחו אותו

קידום אתרי וורדפרס

בעלי אתר וורדפרס כזה או אחר? אצלנו בבונובו, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של שירותים מקצועיים המיועדים למטרות קידום אתרי וורדפרס

קראו עוד