כל מה שצריך על ההתפתחות של נכסים דיגיטליים

כל ההתפתחות הטכנולוגית והעלייה בגודלה של התעבורה בכל מרחב האינטרנט הפכו את הבעלות על הנכס הדיגיטלי לערוץ הכנסה מושך במיוחד. אפשר לומר בעצם שגם ההווה וגם העתיד של כולם נמצאים בדיגיטל ובטכנולוגיה. המדריך הקרוב יעסוק בכל מה שצריך על ההתפתחות של נכסים דיגיטליים. מסוקרנים? גם אנחנו. יאללה מתחילים.

תוכן עניינים

מהו נכס דיגיטלי?

בשנים האחרונות, ההגדרה של נכס גדלה מאוד ויחד איתה גם ההבנה שבעלות על כל אתר אינטרנט, אפליקציה, רשת חברתית או אפילו קבוצה בוואטסאפ יכולה להיות מאוד רווחית, גם גדלה. לפעמים בעלות על נכס דיגיטלי שכזה היא יותר רווחית מנכס נדל"ן שהוא נכס פיזי, רוחני או פיננסי. 

מה הם הסוגים של נכסים דיגיטליים?

את הנכסים הדיגיטליים אפשר לחלק לשלוש קבוצות מרכזיות-

  • נכסים שנמצאים בבעלות מלאה, כמו אתר תוכן, ספר דיגיטלי, חנות דיגיטלית, פודקאסט, קורס אינטרנט, רשימת תפוצה, פלאג-אין ותוספים כאלה ואחרים
  • נכסים שנמצאים בחסות של פלטפורמה גדולה 
  • נכסים שנמצאים ברשתות החברתיות ויש להם עמוד, קבוצה ועוד.

בנכסים מהסוג הזה, הרווחים יגיעו מהשימוש של המפרסמים באותה פלטפורמה. האלגוריתם עליו מתבססות הפלטפורמות השונות עובד על כך שתהיה התאמה אישית בין הפוסטים והמודעות שכל משתמש מקבל. 

איך מעריכים שווי של נכס דיגיטלי?

אז כמו לכל דבר, גם לנכס דיגיטלי צריך להעריך שווי. בשביל להצליח לקבוע מהו, צריך להבין שיכולים להיות מקרי קיצון בהם נכס כלשהו יכול להתאים בצורה יוצאת דופן למשקיע פלוני מסוים או ליזם אלמוני אחר וכך בעצם האחרון יהיה מוכן לשלם עליו כמה שרק צריך. נוסף על כך, השווי של הנכס הדיגיטלי מתבצע על ידי מכפיל. כלומר, השווי של הנכס ייקבע באמצעות הכפלה של שורת הרווח הנקי שאמור להיכנס מדי חודש בחודשו לפי החצי השנה האחרונה במכפיל.

הטווח של המכפיל יכול להיות טווח מאוד רחב, וזאת בהתאם לסוג של הנכס. בהערכה של שווי הנכס הדיגיטלי צריך לדעת למצוא את המכפיל שהכי מתאים לנכס.

אתם תוכלו להיעזר בפרמטרים הבאים בשביל למצוא מה יהיה המכפיל כמו, ייחודיות הדומיין, הותק של האתר,  המודל העסקי, מה הסוג, המקור וההיקף של התנועה באתר, מהי העצימות של התפעול, מהו תחום הפעילות, איזו תחרות יש בתחום, מה הייחודיות של הנכס, מה היא העלות של יצירת הנכס, האם יש נכסים נלווים מה המחיר שנמכרו בו נכסי דיגיטליים שונים בעבר ועוד.

אז כפי שאפשר להסיק, מאוד קשה לקבוע מה הוא השווי המדויק של הנכס הדיגיטלי, מכיוון שכל נכס הוא הוא נכס ייחודי ואחר, נכס בעל פרמטרים אחרים שיכולים להשפיע על השווי. יתר על כן, יש מקרים בהם הנכס לא יכניס שום רווח, ובמקרים כאלו שיטת המכפיל חסרת שימוש ואין לה כל תוקף, לכן יהיה צריך להשתמש בשיטות ובכל מיני נתונים אחרים על מנת שתוכלו להעריך את השווי. 

ידע הוא כוח.

כאן המקום ליהנות ממידע שימושי שיעזור לכם לעשות סדר בכל ה-do’s and don’ts הדינמיים של הג’ונגל הדיגיטלי, שמשתנה כל הזמן. הבלוג מלא במידע שימושי שהכינו לכם המומחים שלנו, קחו אותו

קידום אתרי וורדפרס

בעלי אתר וורדפרס כזה או אחר? אצלנו בבונובו, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של שירותים מקצועיים המיועדים למטרות קידום אתרי וורדפרס

קראו עוד