ניהול סושיאל.

מנהלים סושיאל שמביא תוצאות

מה עושה מנהל סושיאל?

מנהל סושיאל מדיה (רשתות חברתיות), הוא איש מקצוע האמון על ניהול כל הפעילות השיווקית המיושמת עבורכם בכל אחת מהרשתות החברתיות השונות הרלוונטיות לגביכם.

 אין זה משנה אם מדובר בפעילות שיווקית ברשת חברתית אחת או במספר רשתות חברתיות במקביל, כך או אחרת, אופן הניהול בא לידי ביטוי בתכנון אסטרטגי של הפעילות ותכנון תקציבי לצורך הוצאת התכנית האסטרטגית לפועל.

במקרים מסוימים, מנהל תחום הרשתות החברתיות, מלווה את הלקוח משלב ההקמה והפתיחה של הדפים העסקיים ו/או הפרופילים הנחוצים לצרכי קיום פעילות שיווקית ברשתות החברתיות, ובחלק מהמקרים, שירותיו המקצועיים של מנהל סושיאל נועדו לצרכי תחזוקה ותפעול של הדפים העסקיים/פרופילים העומדים לרשותכם ברשתות החברתיות השונות. 

חשוב לציין שניהול מדיה חברתית הפך בשנים האחרונות לתחום עיסוק מרכזי וחשוב בעולמות השיווק הדיגיטלי, אך יחד עם זאת הוא שונה באופיו מתחומי פעילות אחרים המתקיימים במסגרת השיווק הדיגיטלי. 

 

למה לעשות שיווק דיגיטלי?

כדאיות

הרעיון הבסיסי בשיווק דיגיטלי הוא הבנת הלקוח, הסגמנט שלו והצורה שבה הוא רוצה שיפנו אליו. כך, תוכלו להיות בטוחים שכל מאמץ שיווקי שלכם הולך למקום הנכון.

עלות

אל מול הפרסום והשיווק הקלאסי, כדי להרחיב את הפעילות הדיגיטלית שלכם לא נחוצים סכומי-עתק. עם תכנון נכון, גם  כלים אורגניים יוכלו להרים אתכם גבוה.

יעילות

כאשר יודעים איך לנצל את כל הכלים שברשותנו, האנליזות וכלי הפרסום, עומד בפנינו מאגר שלם של לידים פוטנציאליים, לקוחות ומשתמשים. יחד, אנחנו יכולים למצוא את המאגר הנכון בעבורכם.

מה ההבדל בין מנהל דיגיטל למנהל סושיאל?

ניהול מדיה דיגיטלית מיועד למטרות ניהול של כל הפעולות המיושמות על ידי בית עסק כזה או אחר לטובת קידומו בכל פלטפורמה דיגיטלית אפשרית ברחבי הרשת, לרבות, קידום אתרים במנועי החיפוש, תפעול קמפיינים פרסומיים/שיווקים ברשת, תפעול מערכות דוא"ל למטרות הפצה של ניוזלטרים וכדומה, תפעול תוכן ממומן ברשת, וכמובן, תפעול מהלכי שיווק ופרסום באמצעות תחום הרשתות החברתיות. כפועל יוצא מכך, מנהל מדיה דיגיטלית אמון על מכלול הפעולות הנחוצות לצרכי תכנון, יצירה ותפעול של כל פעולת קידום, שיווק ופרסום ברשת, ואילו מנהל סושיאל מדיה אמון אך ורק על תפעול הפעולות המיועדות ליישום באמצעות הרשתות החברתיות השונות וביניהן: פייסבוק, אינסטרגם, לינקדאין, יוטיוב, טוויטר ורשתות חברתיות נוספות הרלוונטיות עבור כל לקוח באופן פרטני. 

כפועל יוצא מכך, מנהל סושיאל כפוף להחלטות האסטרטגיות המתוות על ידי מנהל הדיגיטל, אך באותה נשימה הוא אחראי להתאמת האסטרטגיה השיווקית לצרכי יישומה ברשתות החברתיות השונות. 

 

Bo-nobo מומחים בבניית תשתית סושיאל מלאה, הכוללת מערך פוסטים אורגני  ו-שירותי PPC מקצועיים שבעזרתם תוכלו לצבור קהל, להגדיל את החשיפה למותג שלכם ולעודד המרות.

ניהול עמוד אינסטגרם.

אחריותו של מנהל סושיאל בכל הנוגע לקידום העמוד העסקי שלכם באינסטגרם בא לידי ביטוי באופן תפעול העמוד וקביעת האסטרטגיה בכל הנוגע לתכנים הויזואליים המועלים לעמוד.

הפעולות השונות המיושמות בעמוד האינסטגרם העסקי נועדו לצרכי הגדלת כמות העוקבים אחר העמוד באופן מתמיד ולצורך ביסוס מעמדו של העמוד (בית העסק) כמוביל בתחומו.

 בידול עסקים באינסטגרם נעשה בין היתר באמצעות שימוש בתמונות וסרטוני וידאו קצרים ומלאי עניין המחזקים את תדמית המוצג/מוצר/שירות ובאמצעות תיעוד בלעדי מאירועים שונים בחייו של המותג/מוצר/שירות.

כמו כן, מנהל סושיאל המתמחה בניהול עמודים עסקיים באינסטגרם, פועל לשיתופי פעולה של העמוד אותו הוא מנהל עם עמודים עסקיים אחרים ואף לשיווק מוצרים ושירותים נוספים באמצעות "כוכבי רשת" שלעמוד האינסטגרם שלהם מאות אלפי עוקבים. 

בואו נדבר.

אנחנו כאן כדי להכיר אתכם, להבין את הצרכים שלכם ולעזור לכם לצמוח ולגדול. אבל הכל מתחיל בשיחה. בואו נדבר!

מה עוד אנחנו עושים?

שיווק דיגיטלי.

אם פעם היינו מדפיסים שלט חוצות ומקווים שמישהו יראה אותו, היום אנחנו מדפיסים את השלט הזה ישיר על כף היד של הלקוח, בין אם ברשתות החברתיות ובין אם במנועי החיפוש. יחד אנחנו נוכל להגיע ללקוחות הנכונים, במקומות הנכונים.

קידום במנועי חיפוש.

אנחנו נטייב את הנוכחות שלכם החל משיפור מהירויות טעינה ועד להתאמה לזוחלנים, נקדם את הנוכחות שלכם במנועי החיפוש עם תוכן מבוסס מילות מפתח ונגיע יחד לדף הראשון.

קידום ממומן.

הקהל שנמצא בתוך הרשתות החברתיות מצפה למצוא הזדמנויות ושירותים חדשים לנסות, וזה מצב אידיאלי לכל מהלך שיווקי. יחד אתכם נבחר, נתכנן ונבצע את המהלכים המדויקים בעבורכם.

שירותי אנליטיקס

אנחנו כאן כדי להנגיש לכם את המידע שנחוץ לכם כדי לאפיין את המטרות ולהגיע אליהן, ולבנות אתכם תכנית מקיפה שתכלול את כל הכלים העומדים לרשותנו ותוביל אתכם בדיוק אל המטרה שהצבתם לעצמכם.

שאלות נפוצות

תשובות לכל השאלות שרציתם לשאול

אינסטגרם היא רשת חברתית לשיתוף תמונות וסרטוני וידאו קצרים שהחלה את דרכה בשנת 2010 ותוך פרק זמן קצר הפכה להצלחה מסחררת, אשר הובילה לרכישת אינסטגרם על ידי פייסבוק בשנת 2012 בסכום עסקה בשווי מיליארד דולר.  במהלך שנת 2017 נוספה לאפליקציית האינסטגרם תמיכה מלאה בעברית ומאז היא מהווה חלק בלתי נפרד מכל פעילות שיווקית כזו או אחרת בתחום ה-SOCIAL MEDIA. 

ההצלחה הרבה של אינסטגרם והשפעתה על תחומים שונים בחיינו, הובילה לכך שהיא משמשת פלטפורמה ייעודית למטרות פרסום ושיווק של מוצרים ושירותים שונים מכל תחומי החיים, כאשר פתיחת אינסטגרם עסקי תאפשר לכם בין היתר לעשות שימוש בכל הפונקציות הממומנות למטרות שיווק ופרסום באינסטגרם.  העובדה שאינסטגרם נרכשה על ידי פייסבוק עוד בתחילת דרכה, מאפשרת לכם לקשר בין העמוד העסקי שלכם בפייסבוק לזה הקיים באינסטגרם ובכך לנהל מערכת של יחסי גומלין בין החברים שלכם בפייסבוק לבין העוקבים אחריכם באינסגרם. 

אחריותו של מנהל סושיאל בכל הנוגע לקידום העמוד העסקי שלכם באינסטגרם בא לידי ביטוי באופן תפעול העמוד וקביעת האסטרטגיה בכל הנוגע לתכנים הויזואליים המועלים לעמוד. הפעולות השונות המיושמות בעמוד האינסטגרם העסקי נועדו לצרכי הגדלת כמות העוקבים אחר העמוד באופן מתמיד ולצורך ביסוס מעמדו של העמוד (בית העסק) כמוביל בתחומו. בידול עסקים באינסטגרם נעשה בין היתר באמצעות שימוש בתמונות וסרטוני וידאו קצרים ומלאי עניין המחזקים את תדמית המוצג/מוצר/שירות ובאמצעות תיעוד בלעדי מאירועים שונים בחייו של המותג/מוצר/שירות. כמו כן, מנהל סושיאל המתמחה בניהול עמודים עסקיים באינסטגרם, פועל לשיתופי פעולה של העמוד אותו הוא מנהל עם עמודים עסקיים אחרים ואף לשיווק מוצרים ושירותים נוספים באמצעות "כוכבי רשת" שלעמוד האינסטגרם שלהם מאות אלפי עוקבים.

ה-יוטיוב הוא אתר אינטרנט מוביל בתחומו המשמש למטרות אחסון ושיתוף של סרטוני וידאו מכל סוג ובכל אורך, וככזה, הוא נחשב לרשת חברתית מובילה לצרכי שיתוף סרטוני וידאו. יוטיוב נוסד בפברואר 2005 ושנה וחצי לאחר מכן הוא נמכר לחברת גוגל בסכום עסקה בשווי של 1.65 מיליארד דולר. מאז ועד היום, היוטיוב פועל כאחת מחברות הבת של גוגל והוא מהווה אמצעי יעיל למטרות קידום אתרים ולמטרות פרסום ושיווק מוצרים ושירותים שונים באמצעות סרטוני וידאו. חשוב לציין שה-יוטיוב היא הרשת החברתית היחידה המתגמלת כספית את העושים בה שימוש, וזאת בהתאם לפופולאריות ערוץ היוטיוב של המשתמש ובהתאם לשיתוף פרסומות בערוץ לפני, אחרי או במהלך הצפייה בסרטוני הוידאו השונים המופיעים בערוץ. 

כמו כן, חשוב לציין שהיוטיוב הוא אתר האינטרנט השני הנצפה ביותר בעולם (את המקום הראשון תופס גוגל), ולכן, כל ערוץ יוטיוב המנוהל בחוכמה ויצירתיות יכול לחשוף את המותג/מותר/שירות שלכם למיליוני צופים בכל רחבי העולם ובכל רגע נתון. פתיחת ערוץ יוטיוב תאפשר לכם להעלות סרטוני וידאו בכל אורך, לקדם באופן פעיל את הערוץ ואף לסייע לכם בקידום אתר הבית במנוע החיפוש של גוגל. כחברת בת של גוגל, ל-יוטיוב יש יחסי גומלין מעולים עבורכם עם מנוע החיפוש של גוגל, ואין שלא תסתכלו על זה היוטיוב עצמו מהווה את המנוע החיפוש השני בחשיבותו ברשת, אחרי גוגל כמובן. 

מנהל סושיאל מדיה המתמחה בניהול ערוצי יוטיוב עוסק בין היתר בהליכי הקמה ויצירה של הערוץ משלב בחירת השם לערוץ והגדרת ה-URL ועד שלב קידום הערוץ ביוטיוב בהתאם לגורמי דירוג כאלו ואחרים. כמו כן, מנהל ערוצי יוטיוב אחראי ליצירת עולמות התוכן של הערוץ והתוויית אסטרטגיית תוכן בכל הנוגע לסוג ואופי התכנים המועלים לערוץ.

פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה, החשובה והמשפיעה ביותר ברשת, היא כבר מזמן תופעה חברתית חוצת יבשות, גבולות ומדינות, כאשר רק בישראל רשומים בפייסבוק למעלה מ-4.5 מיליון איש שלפחות חצי מהם עושים שימוש יומיומי בחשבון הפייסבוק הפרטי העומד לרשותכם. הקמת עמוד עסקי בפייסבוק, תאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות המיועדות למטרות קידום ממומן בפייסבוק באמצעות מערכת פרסום מובנית, כאשר בין יתר כלי הניהול המוצעים למפרסמים בפייסבוק תוכלו למצוא: פילוח קהלי יעד על פי מאפייני פילוח שונים כגון: גיל, מגדר, תחומי עניין, אזור מגורים וכדומה, קבלת דו"חות סטטיסטיים בנוגע למעורבות המשתמשים בעמוד העסקי שלכם ועוד. 

מנהל סושיאל המתמחה בניהול עמודים עסקיים בפייסבוק, עוסק בין היתר בהליכי הקמת העמוד, יצירת עולמות תוכן לעמוד, קישור העמוד לכל פעילות מקוונת אחרת ברחבי הרשת, תפעול קמפיינים ממומנים בפייסבוק ועוד. חשוב לציין שבדומה לשיטת הקידום הממומן במנועי החיפוש של גוגל, גם מערכת הפרסום הממומנת בפייסבוק פועלת על פי מודל PPC (PAY PER CLICK) או על פי מודל לפי חשיפות למודעת הפרסום הממומנת שלכם, דבר המאפשר לכם לבדוק באופן דינמי את תוצאות הקמפיין הממומן בפייסבוק ולפעול לשיפור תוצאותיו בכל רגע נתון. יחד עם זאת, חשוב לציין שהקידום הממומן בפייסבוק הוא עולם שיווק דיגיטלי בפני עצמו והוא חייב להיות מנוהל על ידי מנהל סושיאל המתמחה בפייסבוק. 

בין יתר תחומי הפעילות עליהם אחראי מנהל סושיאל בעל התמחות בפייסבוק תוכלו למצוא: ניהול שוטף של העמוד וקביעת אסטרטגיית תוכן בהתאם לממצאי אפיון מקדים אותו הוא מקיים, עיצוב עמודי פייסבוק, תכנון קמפיינים ממומנים בפייסבוק ועוד.

כפי שאתם כבר מבינים, תחום פעילותו של מנהל הסושיאל הוא רחב היקף והוא חולש על כל פעולת קידום, שיווק ופרסום אפשרית בכל אחת מהרשתות החברתיות המובילות. על מנת להבטיח לעצמכם את איש המקצוע הנכון והראוי לאמונכם, אנו ממליצים לכם להתייחס למספר פרמטרים מרכזיים בתהליך הבחירה וביניהם: 

  1. הניסיון המקצועי העומד לרשותו בתחום ניהול מדיה חברתית 
  2. ההתמחות המקצועית שלו בכל אחת מהרשתות החברתיות המובילות והרלוונטיות לגביכם 
  3. היקף השירותים המוצעים לכם על ידו משלב האפיון והמחקר המקדים, דרך שלבי יצירת עולמות התוכן ועד לשלב התפעול והתחזוקה השופטת של העמודים העסקיים/פרופילים ברשתות החברתיות
  4. הזמינות העומדות לרשותו לצרכי ניהול ממוקד, יעיל וממושך 

וכמובן, היחס האישי המוצע לכם על ידו ורמת הדינאמיקה ביניכם כבר מהרגע הראשון. 

כמו כן, אנו ממליצים לכם לקיים פנייה יזומה ללקוחות שונים אותם הוא מלווה בתחום המדיה החברתית, וזאת לצורך קבלת חוות דעת ממקור ראשון בכל הנוגע לשביעות רצונם מתוצאות הפעילות ואיכויות העבודה אל מול איש המקצוע. שימו לב – לנוכח החשיבות הרבה הנלווית לתחום הרשתות החברתיות בכל תרחיש שיווקי כזה או אחר בעולמות השיווק הדיגיטלי, אנו ממליצים לכם לפנות לשירותיה של סוכנות דיגיטל מובילה בתחומה המתמחה בין היתר בניהול מדיה חברתית לצד התמחות בכל אחת מהפלטפורמות השונות המיועדות לצרכי שיווק דיגיטלי. 

מנהל מדיה חברתית הוא בראש ובראשונה "חיית רשתות חברתיות" המכיר היטב את כל אפשרויות הפרסום והשיווק בכל אחת מהרשתות החברתיות בהן הוא מתמחה. ברוב המקרים, מנהל המדיה החברתית מתמחה בכל סוגי הרשתות החברתיות המרכזיות ביותר הפועלות כיום ברשת, כאשר לכל אחת מהן הוא נדרש לתכנן מהלכי פרסום ושיווק שונים המותאמים לאופייה של הרשת החברתית. חלק מאותם מהלכים מבוססים על פעולות קידום ממומן ברשתות החברתיות השונות וחלק מהמלכים מבוססים על פעולות שונות שנועדו למקסם את חשיפת הפרופיל/דף עסקי לקהלי היעד הרלוונטיים. 

לצורך כך, מנהל סושיאל מדיה נדרש להכיר לעומק את פעילות הלקוח אותו הוא נדרש לנהל ולהתאים את הפעילות המתכוננת למספר פרמטרים מקדימים כגון:

  • אפיון ופילו של קהלי היעד הרלוונטיים לתחום פעילותו/עיסוקו של מזמין השירות
  • מעקב דינמי אחר פעילות המתחרים הישירים הפעילים ברשתות החברתיות 
  • תכנון תקציבי הנדרש למטרות יישום של מהלכים אורגניים ו/או ממומנים ברשתות החברתיות 
  • יצירת שפה עיצובית/פרסומית המותאמת לערכי המותג/מוצר/שירות עם דגש על התאמת השפה לאופייה של הרשת החברתית 

במקביל, מנהל תחום המדיה החברתית אמון על תכנון אסטרטגיית תוכן אשר תשמש אותו לצרכי יצירת פוסטים מעוררי עניין בקהל הגולשים הרלוונטי ועל תפעול ותחזוקת העמוד העסקי/פרופיל המנוהל ברשתות החברתיות. 

עכשיו לאחר שסקרנו בפניכם את תחום הרשתות החברתיות באופן כללי ואת מהות תפקידו של מנהל מדיה חברתית, זה הזמן להיחשף לפעולות השונות להן הוא נדרש בכל אחת מהרשתות החברתיות המובילות ביותר כיום. 

ניהול מדיה דיגיטלית מיועד למטרות ניהול של כל הפעולות המיושמות על ידי בית עסק כזה או אחר לטובת קידומו בכל פלטפורמה דיגיטלית אפשרית ברחבי הרשת, לרבות, קידום אתרים במנועי החיפוש, תפעול קמפיינים פרסומיים/שיווקים ברשת, תפעול מערכות דוא"ל למטרות הפצה של ניוזלטרים וכדומה, תפעול תוכן ממומן ברשת, וכמובן, תפעול מהלכי שיווק ופרסום באמצעות תחום הרשתות החברתיות. כפועל יוצא מכך, מנהל מדיה דיגיטלית אמון על מכלול הפעולות הנחוצות לצרכי תכנון, יצירה ותפעול של כל פעולת קידום, שיווק ופרסום ברשת, ואילו מנהל סושיאל מדיה אמון אך ורק על תפעול הפעולות המיועדות ליישום באמצעות הרשתות החברתיות השונות וביניהן: פייסבוק, אינסטרגם, לינקדאין, יוטיוב, טוויטר ורשתות חברתיות נוספות הרלוונטיות עבור כל לקוח באופן פרטני. 

כפועל יוצא מכך, מנהל סושיאל כפוף להחלטות האסטרטגיות המתוות על ידי מנהל הדיגיטל, אך באותה נשימה הוא אחראי להתאמת האסטרטגיה השיווקית לצרכי יישומה ברשתות החברתיות השונות.

רוצים לקבוע פגישה?

אנחנו כאן כדי להכיר אתכם, להבין את הצרכים שלכם ולעזור לכם לצמוח ולגדול. אבל הכל מתחיל בשיחה. בואו נדבר!