כוונת המשתמש (User Intent)

מאמר אורח – Guest Post

תוכן עיניינים

מהי כוונת המשתמש?

כוונת המשתמש search intent נעשית ב-3 צורות. הראשונה היא חיפוש מידע. המשתמש מקליד שאלה או מילות חיפוש שהמטרה שלו לקבל תשובות ממקורות שונים או תשובה אחת שתספק את הצורך שלו. למשל קבלת מידע על "איך לגדל גור כלבים" תספק מידע בנוגע  לטיפול בכלב, מזון כלבים, הרגלי היגיינה, מחלות ופתרונות שונים. השנייה היא לנווט לאתר מסוים. באמצעות מנוע החיפוש של גוגל הוא הגולש נכנס לחשבון הפייסבוק שלו, ליוטיוב, לספוטיפיי ועוד. השלישית היא חיפוש על מנת לרכוש או לפחות להשוות מחירים. הגולש מקליד מילים כמו מבצעים, הנחות, דילים וכד' לפני התחום בו הוא מחפש רכישה ומגיע לאתרים הייעודיים. למשל, הקלדה של "דילים לחו"ל בסוף שבוע" תוביל אותו לאתרי תיירות המוכרים נופשונים וטיסות לחו"ל.

כיצד מנוע החיפוש מזהה את הכוונה של הגולש?

למנוע החיפוש של גוגל יש אלגוריתם המזהה את כוונת המשתמש ופורס לפניו את התוצאות המתאימות ביותר. כל התוצאות שיופיעו בעמוד הראשון הן תוצאות שנעשה לאתרים שמופיעים בהם קידום SEO. כלומר, מקדמי האתרים עורכים חקר של מילות חיפוש של המתחרים המופיעים בעמוד הראשי של גוגל וכך יודעים מה מנוע החיפוש מעלה ובאיזה מקום בדף הראשי מופיע הניווט לאתר. בנוסף, ישנן מילים שיש להן כוונת קנייה שגוגל מזהה ככוונה. אם למשל הגולש משתמש במילים כמו: כמה עולה, מה המחיר וכד' ברור למקדם האתרים שאלו מילים שיובילו לבסוף לרכישה באתר שלכם. לעומת זאת, מילים שהן מילות שאלה כמו איך, למה או מתי, ברור שהכוונה היא חיפוש מידע.

כיצד מקדם האתרים יכול לעזור לכם?

לאתר אינטרנטי או חנות מקוונת יש צורך לפרסם מידע רלוונטי על מנת שלבסוף תתרחש קנייה באתר וכדי שיהיו לו עוקבים רבים על מנת להרחיב את קהל היעד. כאשר מקדם האתרים מבצע אופטימיזציה של האתר הוא ישתמש במילות החיפוש של כוונת הגולש וכך למעשה ישפיע על מנוע החיפוש של גוגל למקם את האתר במקומות הראשונים של תוצאות החיפוש. בנוסף, הוא יבנה את האנקור טקסט כדי שיתאים לכוונת המשתמש. זהו חלק מהקידום האורגני הכולל גם בניית פרופיל קישורים אופטימלי.

התאמת התוכן והלינקים

כחלק מתהליך האופטימיזציה יש להנגיש את התכנים באתר לגולשים. כלומר, להתאים את התכנים למילות החיפוש שהן כוונת המשתמש. למשל, להכניס ביטויי כוונות כמו "דילים בחודש יולי" כמאמר תוכן. לתכנים יש לבצע אופטימיזציה של בניית פרופיל קישורים המותאמים לכוונת המשתמש. האנקור טקסט יוביל למידע נוסף בתחום אם כוונת המשתמש היא חיפוש מידע, האנקור טקסט יוביל למבצע מכירות אם הכוונה היא רכישה וכד'. 

למידע נוסף בקרו באתר Growmore  -מדריכי וורדפרס וקידום אתרים.

סימון אבשלום
סימון אבשלום

יזם, מתמחה בבניית אתרי וורדפרס, קידום אורגני וממומן ברשתות החברתיות ומנועי החיפוש. מייסד אתר Growmore שנותן מדריכים איכותיים וחינמיים למתחילים ומתקדמים בנושא וורדפרס, שיפור מהירות אתרים, אחסון אתרים וקידום אתרים.

כאן לכל שאלה
היי 👋
אנחנו פה לעזור