מה זה SEO – תורת השיווק האורגני

תוכן עניינים

קידום אתרים במנועי החיפוש השונים וגוגל בראשם, מתאפשר באמצעות שתי שיטות קידום עיקריות, האחת ידועה בשם PPC (קידום ממומן), והשנייה ידועה בשם SEO (קידום אורגני). בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על קידום אורגני ואופן יישום השיטה באופן כזה שיוביל אתכם לתוצאות הדירוג הטובות ביותר בגוגל.

מה זה SEO?

על מנת להבין מה זה SEO ועד כמה הוא נחוץ עבור כל אילו מביניכם המעוניינים לפעול לטובת קידום אתרים שבבעלותכם, יש להבין תחילה כיצד פועלים מנועי החיפוש השונים ובגוגל בראשם.
לצורך כך, נסביר לכם בקצרה על כך שגוגל או כל מנוע חיפוש אחר ברשת, פועל באמצעות אלגוריתמים מתקדמים מסוגם היודעים לסרוק את כל דפי האינטרנט הקיימים ברשת, לאנדקס אותם על פי תחומי פעילות ופרמטרים שונים ובסופו של דבר לקבוע את אופן הדירוג שלהם במנוע החיפוש בכל פעם שאחד מהגולשים מפנה שאילתת חיפוש.

לפיכך תהליכי SEO (קידום אורגני) או בשמם המלא: SEARCH ENGINE OPTIMIZATION, נועדו להתחקות אחר פעולת האלגוריתמים ותוך כדי כך לפעול לתוצאות דירוג טובות יותר של האתר המקודם תחת כל מילות חיפוש/ביטוי חיפוש רלוונטי בו נעשה שימוש על ידי קהל הגולשים.

לצורך כך, תהליך הקידום האורגני מבוסס על פעולות שונות המתקיימות "מאחורי הקלעים" של האתר המקודם, כאשר חלק מהפעולות הן פעולות ON SITE וחלק מהפעולות הן פעולות OFF SITE. פעולות ה-ON SITE כוללות בין היתר: אופטימיזציה לקוד האתר, שיפור טעינת דפי האתר, התאמה רספונסיבית של האתר לכל סביבת גלישה (נייח, נייד), שימת דגש על תכני האתר ועוד.

מנגד, פעולות OFF SITE כוללות: תפעול מערך קישורים חיצוניים המפנים לאתר ופעולות נוספות שנודעו לצרכי הגברת הנוכחות המקוונת של האתר ברחבי הרשת.
היקף הפעולות הנחוצות לצרכי קידום אורגני מחייבות את בעלי האתרים השונים לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע העוסקים ומתמחים בעולמות הקידום והשיווק הדיגיטלי בכלל ותחום הקידום האורגני בפרט.

מומחי SEO – מה חשוב לדעת?

תחום הקידום האורגני הוא תחום מקצועי לכל דבר ועניין, אותו חשוב ומומלץ לנהל באמצעות מומחי SEO הפועלים במגוון רחב של טכניקות קידום שונות המאפשרות מיטוב של תוצאות דירוג האתר לאורך זמן.
כאשר בוחרים איש קידום לצורך קידום אורגני, קיימת חשיבות רבה לבחירתו על סמך פרמטרים מקצועיים מקדימים כגון: ניסיון מקצועי ומעשי בתחום, היקף השירותים המקצועיים המוצעים לכם על ידו לאורך כל תהליכי הקידום, וכמובן, הדירוג הנוכחי של האתרים אותם הוא מקדם בימים אלו.

Google search open in computer

קידום אתרים אורגני שתלוי באלגוריתם

כפי שציינו לעיל, מטרת העל של תהליך הקידום האורגני היא להתחקות אחר אופן פעולתם של האלגוריתמים, ולכן, ישנם מספר פרמטרים מרכזיים עליהם מושם דגש כבר בשלב המקדים המיועד לצרכי הכנת האתר המקודם להליך הקידום.
שלב זה מכונה בשפה המקצועית: אופטימיזציה והוא כולל בין היתר: הקפדה על אופן השימוש בתגיות מטא, שילוב מילות מפתח בכותרות קוד, זמני טעינת דפי האתר, תקינות קוד האתר ופרמטרים נוספים שכל אחד מהם תורם את חלקו לטובת מיטוב תוצאות הדירוג לאורך זמן.

מה הכי חשוב בתהליך SEO?

מטרת הקידום האורגני היא לדרג את האתר המקודם במקומות הגבוהים יותר בדף תוצאות החיפוש הראשון בגוגל תחת כל מילת חיפוש או ביטוי מפתח רלוונטי. לפיכך, אחת מהפעולות ההכרחיות והבסיסיות ביותר לצורך קידום אורגני היא פעולת מחקר מקדימה המיועדת למטרות איתור של מילות מפתח/ביטוי מפתח נפוצים בהם נעשה שימוש על ידי הגולשים כאשר הם מפנים שאילתת חיפוש למנוע החיפוש.

בנוסף לכך, קיימת חשיבות רבה לשילוב מילות המפתח/ביטוי המפתח בתכני האתר ולהפקיד על איכויות תוכן ברמה הגבוהה ביותר. כבר לפני מספר שנים, גוגל הודיעה שאחד מהפרמטרים המרכזיים עליו היא שמה דגש לצרכי קביעת דירוג האתרים השונים בדף תוצאות החיפוש הוא איכויות התוכן באתרים השונים, רלוונטיות התוכן למילות/ביטוי החיפוש בהם נעשה שימוש על ידי הגולשים, וכמובן, הערך המוסף של התוכן בהשוואה לתכנים המופיעים באתרים אחרים באותו נושא חיפוש.

פרמטר חשוב ומרכזי נוסף לכל הליך קידום אורגני הוא טיב הקישורים המפנים לאתר. עד לפני מספר שנים, מרבית אנשי המקצוע בתחום הקידום האורגני, נהגו "לרשת" את האתר המקודם במספר גדול של קישורים חיצוניים המפנים את הגולש לאתר המקודם מאתרים אחרים בהם הוא גולש.

כיום, מומחי SEO כבר יודעים בגודל מערך הקישורים איננו מהווה פרמטר מרכזי לצורך קביעת דירוג האתר אלא טיב האתר המפנה. לפיכך, קיימת חשיבות רבה להפעלת מערך קישורים חיצוניים אך ורק מאתרים הנחשבים לסמכותיים בעיני גוגל, כגון: פורטלים מרכזיים בתחומי העיסוק הרלוונטיים לתחום עיסוקו של האתר המקודם, אתרי מידע חופש דוגמת ויקיפדיה ואתרים פופולאריים נוספים.

הפעלת מערך קישורים חיצוניים המפנים גולשים לאתר המוקדם מאתרים אחרים בהם הם גולשים, היא מלאכת מחשבת עליה חשוב ומומלץ לשים את הדגש בכל פעולת קידום אורגני ולבחור בקפידה את האתרים מהם ייצאו קישורים מפנים לאתר המקודם.

SEO

התנהלות בעלי האתר אל מול חברת SEO

תהליכי SEO נחשבים לתהליכי עבודה מורכבים ומתמשכים המחייבים מעקב דינמי אחר תוצאות הדירוג וזאת עד להשגת תוצאות ומטרות הקידום הרצויות. לפיכך, קיימת חשיבות רבה לניהול נכון של התהליך גם ברמה הטכנית ביצועית מצידה של חברת הקידום שאת שירותיה שכרתם לצורך העניין וגם ברמת ההתנהלות השוטפת שלכם מולה.

בעלי או מפעילי אתרים המקדמים את אתריהם באמצעות חברות לקידום אתרים, חייבים להיות עם "יד על הדופק" בכל הנוגע לעבודת הקידום, כאשר חלק מהחברות המובילות בתחום, דואגות למנות מנהל פרויקט לכל אתר אינטרנט המקודם באמצעותן. תפקידו של מנהל הפרויקט הוא להוות איש קשר בין חברת הקידום ללקוח, ובין יתר תחומי אחריותו נכללים: הפקת דו"חות בהם מופיע מידע מפורט אודות הפעולות השונות אשר בוצעו על ידי החברה למטרות קידום האתר, דיווחים תדירים בנוגע לדירוגו של האתר, מסירת מידע טכני כזה או אחר בנוגע לקידום האתר וכדומה.

שימו לב – גם במקרים בהם אתם כלקוחות חברת הקידום מקבלים לידיכם דו"חות ודיווחים שוטפים אודות הנעשה מאחורי הקלעים של האתר לצורך קידומו, קיימת חשיבות רבה לכך שתגלו מעורבות גבוהה בכל הנוגע לתוצאות הדירוג ותבדקו פרמטרים נוספים הנלווים להליך הקידום, לרבות, שיפור מתמיד במספר הכניסות לאתר, משך הזמן הממוצע בו הגולשים שוהים באתר וכדומה.

מידע מדויק בנושאים אלו תוכלו למצוא באמצעות ה-גוגל אנליטיקס שהוא למעשה כלי עזר ייעודי של חברת גוגל באמצעותו ניתן להיחשף לנתוני מידע כאלו ואחרים על פעולות הגלישה באתרי האינטרנט השונים. שימוש נכון בגוגל אנליטיקס מאפשר לכם בין היתר לבחון את מספר הכניסות לאתר במהלך היום, להיחשף לנתונים כגון: פרק הזמן אותו מקדישים הגולשים לגלישה באתר, כמות הדפים הממוצעת בה צופים הגולשים, אחוז הגולשים החדשים באתר ביחס לאחוז הגולשים החוזרים באופן כזה או אחר לדפי האתר, מקורות הכניסה לאתר ונתונים נוספים היכולים לשמש אתכם לצרכי ניתוח מעמיק של פעולות הקידום והשיווק הנחוצות לכם.

מקליד במחשב

דברים נוספים שחשוב לדעת על קידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני באמצעות סוכנות SEO מובילה בתחומה, כרוך בהוצאה כספית לא מבוטלת, וזאת לנוכח העובדה שהליך הקידום חייב להיות מיושם באופן רציף וקבוע למשך מספר ממושך של חודשים עד להשגת תוצאות ומטרות הקידום הרצויות לכם.

זה נכון שתוכלו למצוא אנשי קידום שיבטיחו לכם קידום אורגני מהיר תוך מספר קצר של שבועות, אך ברוב המקרים, תוצאות קידום אלו עלולות לאכזב אתכם ואף לגרום לכם נזק מתמשך במקרים בהם אנשי הקידום עושים שימוש בשיטות קידום פסולות העלולות להוביל להרחקת האתר ממנוע החיפוש לפרקי זמן כאלו ואחרים.

כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה ליצירת מסגרת תקציבית אשר תאפשר לכם לקדם את האתר באמצעות חברות קידום מובילות ומנוסות בתחום לאורך זמן.
כמו כן, לצד הקידום האורגני, מומלץ וחשוב לשלב גם פעולות של קידום ממומן באמצעות מערכת הפרסום המובנות של גוגל (ה-ADWORDS) וגם כאן להסתייע בשירותים המקצועיים המוצעים לכם על ידי חברת הקידום.

מעטפת השירותים המקצועיים המוצעים לכם על ידי חברות קידום מנוסות ומיומנות בתחומן, משלבת בתוכה את כל השירותים הנחוצים לכם לצורך קידום יעיל ומוצלח לאורך זמן, וביניהם: שירותי אופטימיזציה, שירותי מחקר מילות/ביטוי מפתח, שירותי תוכן שונים לשדרוג איכויות התוכן הקיים באתר, שירותי תכנון תקציב, שירותי מחקר וניתוח של נתוני הפעילות, שירותי מעקב אחר פעולות הקידום של המתחרים ושירותים נוספים שנועדו להבטיח לכם את תוצאות הדירוג הרצויות לכם לאורך זמן.

ידע הוא כוח.

כאן המקום ליהנות ממידע שימושי שיעזור לכם לעשות סדר בכל ה-do’s and don’ts הדינמיים של הג’ונגל הדיגיטלי, שמשתנה כל הזמן. הבלוג מלא במידע שימושי שהכינו לכם המומחים שלנו, קחו אותו

גוגל אנליטיקס 4 – המדריך המלא שיעשה לכם סדר.

בחודש אוקטובר 2020, חברת גוגל הכריזה באופן רשמי על השקת גוגל אנליטיקס 4 – הגרסה החדשה והמשופרת של יוניברסל אנליטיקס. גרסה זו מבוססת על מערכת App + Web property אותה חשפה גוגל באמצע שנת 2019, והיא משלבת בתוכה מגוון רחב של הרחבות ושיפורים בהשוואה לגרסה הקודמת. החל מיולי 2023, הגרסא ה"ישנה" של גוגל אנליטיקס (היוניברסל) תרד מהאוויר וגוגל אנליטיקס 4 יהיה ברירת המחדל. אז על מנת להבין מהם השיפורים והיכולות של גוגל אנליטיקס דור 4, "נצלול" לרגע למושגי יסוד בסיסיים וננסה להבין מה זה גוגל אנליטיקס בכלל.

קראו עוד

המדריך המלא על קידום פנים-וחוץ: כל מה שצריך לדעת על On-site SEO ו-Off-site SEO.

בעולם השיווק הדיגיטלי, SEO הוא הנשק הסודי שלך להצלחה באינטרנט. זוהי האומנות של אופטימיזציה של תוכן האינטרנט שלך כך שיוצג בגאון בתוצאות החיפוש ויכה הדים בדיוק איפה שהקהל שלך נמצא. אם נצלול לעומקה של תורת ה-SEO נמצא שכל אלמנט באתר שלנו, ממילות מפתח ועד חווית משתמש, מכילים את המפתח להעלאת ביצועי האתר שלך, וכדאי לנו להתעסק, להעמיק ולהחכים בתחום.

קראו עוד

המפתח לקידום: המדריך המקיף שלך לדירוג אתר טוב באמצעות מילות מפתח

בעוד ש-SEO מוצג לעתים קרובות כרשת מורכבת של פעולות טכניות ואלגוריתמים המשתנים ללא הרף, אנחנו כאן כדי לפשט זאת. במאמר זה ננווט במבוך של קידום מילות המפתח, ובסופו של דבר לא רק תהיה לכם הבנה ברורה של הנושא אלא גם ידע מעשי כדי לשפר את הנראות של האתר שלכם, ולהתחיל לטפס במדרגות הקידום והדירוג. 

קראו עוד

איך הרשת בנויה באמת? על קישורים נכנסים (Backlinks) והמשמעות שלהם

הרשת בנויה מאינספור דפים שמקושרים, לפעמים, אחד לשני ומובילים זה לזה. אבל מה שאנחנו לא תמיד מבינים הוא שהקישורים האלה הם הרבה יותר מסימני דרך, הם כלים שיכולים לסייע לכם לקדם את האתר שלכם בצורה שלא ניתנת לשיעור. איך בדיוק? תנו לנו להסביר לכם. 

קראו עוד

מי הפנה אתכם? על הפניות, קישורים וכל מה שנחוץ לדעת

פרופיל ההפניות, הקישורים החיצוניים או ה-backlinks שלכם (תלוי איך תרצו לקרוא לו) הוא אחד מהגורמים החשובים ביותר בדירוג ה-SEO של האתר שלכם. והדירוג הזה? לא משפיע רק על רמת האתר שלכם, אלא גם על התנועה שנכנסת עליו ועל כמות ההמרות. אז עכשיו אחרי שהבנו כמה פרופיל ההפניות הזה חשוב – איך מטפלים בו באמת?

קראו עוד

המהפיכה המשולבת – כשקידום אורגני פוגש קידום ממומן

בתוך המערכת האקולוגית של הדיגיטל, לכל ערוץ שיווק יש את היתרונות והחסרונות שלו – לצד הפוטנציאל והמגבלות של האחר.

קידום ממומן הינו הכביש המהיר לנראות מהירה, שבו מותגים ממנפים דולרים כדי לתפוס מקום בפינות הנחשקות של האינטרנט.

לעומת זאת קידום אורגני מביא איתו תנועה איכותית לאורך זמן ויותר המרות מלידים שצברו אמון במותג שלכם.

אבל לא מדובר על שיטה אחת כנגד השניה – אלא על תמהיל חכם של שתיהן כדי להצליח באמת.

במאמר הבא אכתוב בפירוט כיצד למנף אסטרטגיות ארוכות טווח לצד קצרות טווח – קידום ממומן שישלים את הקידום האורגני.

קראו עוד
כאן לכל שאלה
היי 👋
אנחנו פה לעזור