מה זה SEO? – המדריך המקיף לעסקים מתחילים

מה זה SEO – קידום אורגני? Search Engine Optimization או בעברית – קידום אורגני בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר (Bing / Yahoo), הינו מונח בו נשתמש כאשר נרצה לבצע פעולות באתר שיקדמו אותנו בעמוד תוצאות החיפוש (SERP) של אותו מנוע חיפוש (לדוגמא – להיות ראשונים בגוגל).

תוכן עניינים

מה זה SEO – קידום אורגני? Search Engine Optimization או בעברית – קידום אורגני בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר (Bing / Yahoo), הינו מונח בו נשתמש כאשר נרצה לבצע פעולות באתר שיקדמו אותנו בעמוד תוצאות החיפוש (SERP) של אותו מנוע חיפוש (לדוגמא – להיות ראשונים בגוגל).

https://www.youtube.com/watch?v=srp7FN0Otbg

מה זה SEO – קידום אורגני?

Search Engine Optimization או בעברית – קידום אורגני בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר (Bing / Yahoo), הינו מונח בו נשתמש כאשר נרצה לבצע פעולות באתר שיקדמו אותנו בעמוד תוצאות החיפוש (SERP) של אותו מנוע חיפוש (לדוגמא – להיות ראשונים בגוגל).

לצורך ההמחשה, בכל פעם שנחפש משהו בגוגל נגיע לעמוד אשר מכיל עד 18 תוצאות אפשריות.

ארבעת המקומות הראשונים תמיד שמורים לתוצאות ממומנות (בשביל להופיע בהם נשלם כסף בכל פעם שגולש מקליק ).

לאחר מכן תוצאות 4 עד 14 שמורות לתוצאות ״אורגניות״, כאלו שהגיעו לשם באופן טבעי כיוון שגוגל הסיק שאלו הן התוצאות ״הרלוונטיות והאיכותיות ביותר״ עבור הלקוחות שלו ״המחפשים״.

ובנוסף, תוצאות 14 עד 18 שמורות לתוצאות ממומנות גם כן.

אז איך מגיעים להיות ראשון בגוגל?

בשביל להיות ראשון בגוגל האתר שלכם צריך להיות טוב ב3 תחומים:

SEO טכני – האתר צריך להיות מעולה מבחינת הקוד שלו. הוא צריך להיות תקין וקריא עבור מנועי החיפוש שיגיעו לסרוק אותו, בנוסף לכך הוא צריך להציג זמני טעינה מהירים בכל עמודי האתר.
On Site SEO – האתר צריך להיות עשיר בתוכן מקורי איכותי ומועיל לגולש שקורא אותו, ככל שהאתר יעניק יותר מידע ויהיו לו יותר עמודים מלאים בתוכן כך עולה גם עוצמת התוכן החדש שעולה לאתר.
לדוגמא, אם היינו מריצים בדיקה ולוקחים את אותו מאמר לאתר עם 5 עמודים ולאתר עם 500 עמודים היינו רואים שהמאמר שעלה לאתר הגדול התקדם אורגנית בצורה מהירה משמעותית מאותו מאמר באתר קטן יותר.

זה קורה כיוון שגוגל כבר נתן ״אמון״ לאותו אתר גדול והוא יותר סומך עליו שיעלה תוכן איכותי, ואילו באתר הקטן גוגל יתייחס אליו כאתר חסר אמון / מוניטין.

Off Site SEO – האתר צריך להיות עשיר ב״ממליצים״ – חוזרים לעניין האמון של גוגל.
אחת הדרכים של גוגל להבין אם האתר שלכם ״טוב״ היא על ידי בחינה של כמות ואיכות האתרים שמוכנים להכניס בתוכן שלהם קישור שמוביל לאתר שלכם (מכונה גם ״קישור חיצוני״ – קישור שמגיע מבחוץ).

ככל שלדומיין המקשר (הכתובת של האתר המקשר) אליכם יש יותר סמכותיות (Domain Authority) כך ״הכח הקידומי״ של הקישור שלו דוחף אותך חזק יותר למעלה לעבר העמוד הראשון בגוגל.

אם ננסה לפשט את זה:

ככל שהאתר שמקשר אליכם יותר גדול וסמכותי כך הקישור שלו שווה לכם יותר. ככל שתקבלו יותר קישורים תתקדמו יותר מהר.
הרבה קישורים מאתרים קטנים תמיד יהיו שווים פחות מקישור אחד מאתר ענק עם סמכותיות גבוהה.

למאמר המורחב על הגורמים העיקריים להתקדמות אורגנית בגוגל לחצו כאן >>

היתרונות אל מול החסרונות שבקידום אתרים אורגני לעומת קידום ממומן

קידום אתרים אורגני הינו ערוץ שיווקי (מוצר / כלי שיווק) מיני רבים אשר ביכולתו להיות שותף כמעט בכל השלבים במשפך השיווקי שלנו – החל משלב הכרת המותג לראשונה דרך שלב ההתלבטות וסקירה / שאלת שאלות לגביו ועד לשלב הרכישה עצמו.

הוא יכול להעצים את תוצאות הקידום הממומן באמצעות יצירת ״אמינות״.

אסביר, גולשים מודעים להימצאותן של תוצאות ממומנות, העובדה שכל אחד יכול לשים כמה שקלים ולהופיע בתוצאה הראשונה בגוגל פוגעת באמינות המפרסם. לעומת זאת בעיני ה״גולש הפשוט״, התוצאות האורגניות נמצאות שם כי ״מגיע להן״ – כי הן נותנות פתרון אמיתי ובעל ערך מוסף שיעזור לגולש.

לכן, כאשר גולש יגיע לראשונה לאתר באופן אורגני (ע״י זה שחיפש משהו בגוגל ולחץ על תוצאה ״טבעית״ בגוגל), יקרא משהו ויזכה לערך מוסף אמיתי – הסבירות כי הוא ימיר בחשיפה הבאה שלו תגדל פי כמה, לא משנה אם היא תהיה באמצעים ממומנים או באמצעים אורגניים.

קידום אורגני בגוגל הינה אסטרטגיה ולא טקטיקה, היא צריכה להיות ״עמוד השדרה השיווקי״ שעוזר להעצים את התוצאות בכל שאר הערוצים השיווקיים שלכם – אם מדובר בקידום ממומן, ניהול סושיאל או שליחת ניוזלטרים.

תפקידו של יועץ הSEO

תפקידו של יועץ הSEO הוא לייצג אתכם מול מנועי החיפוש אל מול האלגוריתם של המנוע עצמו – ממש כפי שעורך דין מייצג לקוחות בפני שופט.

במקרה של קידום אורגני בגוגל – האלגוריתם שלו שמגיע לבקר ולסרוק את האתר שלכם מדי יום / שבוע יהיה זה שישפוט אתכם ויקבע האם אתם ראויים מספיק בשביל להתקדם בעמוד תוצאות החיפוש שלו.

הוא זה שיקבע האם אתם ראויים להיות ראשונים בעמוד תוצאות החיפוש שלו.

אלו הדברים שיועץ SEO טוב יעשה בכדי לקדם אתכם אורגנית בגוגל:

ראשית, הוא יציב לכם יעדי גדילה וימקד אתכם על הביטויים בהם תרצו להופיע, הוא יתחיל בלהכין ״מחקר ביטויים״, רשימה של 5 – 1,000 ביטויים שבהם תרצו להיות ראשונים בגוגל.

לאחר שתסכימו על אותה רשימה זו תהיה מפת הדרך שלו לשנה הקרובה. אותה רשימה תוביל אותו כאשר ירצה לעבות או לעדכן את התוכן באתרכם או לספק לכם קישורים חיצוניים.

בנוסף לכך, מצופה ממנו שיכין מסמך עם משימות לשיפורים ברמת הSEO הטכני של האתר (הקוד של האתר) כחלק מהמסמך הוא יוודא שיש מפת אתר תקינה, יטפל בקובץ הרובוטס (Robots.txt), בעמודים השבורים (עמודי 404), בהפניות 301 ויטפל בבעיות מהירות זמני טעינת האתר.

לאחר שבנה עבורכם אסטרגיה בסיסית, העבודה השופת כוללת עבודת On-Site וOff – Site עבודה על תוכן האתר ועבודה מחוץ לאתר להשגה וטיפול בקישורים חיצוניים. לרוב יועצי SEO מספקים שירותי כתיבת תוכן ומעניקים מאמר או שניים בחודש, אותו דבר עם קישורים – הם יספקו לכם קישור חיצוני אחד או שניים.

חשוב לציין כי אמנם המסה העיקרית של עבודת הSEO הטכנית היא בתחילת הדרך אך משימות טכניות הן דבר שבשגרה ויועץ SEO צריך לטפל בהן באופן שוטף.

ידע הוא כוח.

כאן המקום ליהנות ממידע שימושי שיעזור לכם לעשות סדר בכל ה-do’s and don’ts הדינמיים של הג’ונגל הדיגיטלי, שמשתנה כל הזמן. הבלוג מלא במידע שימושי שהכינו לכם המומחים שלנו, קחו אותו

גוגל אנליטיקס 4 – המדריך המלא שיעשה לכם סדר.

בחודש אוקטובר 2020, חברת גוגל הכריזה באופן רשמי על השקת גוגל אנליטיקס 4 – הגרסה החדשה והמשופרת של יוניברסל אנליטיקס. גרסה זו מבוססת על מערכת App + Web property אותה חשפה גוגל באמצע שנת 2019, והיא משלבת בתוכה מגוון רחב של הרחבות ושיפורים בהשוואה לגרסה הקודמת. החל מיולי 2023, הגרסא ה"ישנה" של גוגל אנליטיקס (היוניברסל) תרד מהאוויר וגוגל אנליטיקס 4 יהיה ברירת המחדל. אז על מנת להבין מהם השיפורים והיכולות של גוגל אנליטיקס דור 4, "נצלול" לרגע למושגי יסוד בסיסיים וננסה להבין מה זה גוגל אנליטיקס בכלל.

קראו עוד

המדריך המלא על קידום פנים-וחוץ: כל מה שצריך לדעת על On-site SEO ו-Off-site SEO.

בעולם השיווק הדיגיטלי, SEO הוא הנשק הסודי שלך להצלחה באינטרנט. זוהי האומנות של אופטימיזציה של תוכן האינטרנט שלך כך שיוצג בגאון בתוצאות החיפוש ויכה הדים בדיוק איפה שהקהל שלך נמצא. אם נצלול לעומקה של תורת ה-SEO נמצא שכל אלמנט באתר שלנו, ממילות מפתח ועד חווית משתמש, מכילים את המפתח להעלאת ביצועי האתר שלך, וכדאי לנו להתעסק, להעמיק ולהחכים בתחום.

קראו עוד

המפתח לקידום: המדריך המקיף שלך לדירוג אתר טוב באמצעות מילות מפתח

בעוד ש-SEO מוצג לעתים קרובות כרשת מורכבת של פעולות טכניות ואלגוריתמים המשתנים ללא הרף, אנחנו כאן כדי לפשט זאת. במאמר זה ננווט במבוך של קידום מילות המפתח, ובסופו של דבר לא רק תהיה לכם הבנה ברורה של הנושא אלא גם ידע מעשי כדי לשפר את הנראות של האתר שלכם, ולהתחיל לטפס במדרגות הקידום והדירוג. 

קראו עוד

איך הרשת בנויה באמת? על קישורים נכנסים (Backlinks) והמשמעות שלהם

הרשת בנויה מאינספור דפים שמקושרים, לפעמים, אחד לשני ומובילים זה לזה. אבל מה שאנחנו לא תמיד מבינים הוא שהקישורים האלה הם הרבה יותר מסימני דרך, הם כלים שיכולים לסייע לכם לקדם את האתר שלכם בצורה שלא ניתנת לשיעור. איך בדיוק? תנו לנו להסביר לכם. 

קראו עוד

מי הפנה אתכם? על הפניות, קישורים וכל מה שנחוץ לדעת

פרופיל ההפניות, הקישורים החיצוניים או ה-backlinks שלכם (תלוי איך תרצו לקרוא לו) הוא אחד מהגורמים החשובים ביותר בדירוג ה-SEO של האתר שלכם. והדירוג הזה? לא משפיע רק על רמת האתר שלכם, אלא גם על התנועה שנכנסת עליו ועל כמות ההמרות. אז עכשיו אחרי שהבנו כמה פרופיל ההפניות הזה חשוב – איך מטפלים בו באמת?

קראו עוד

המהפיכה המשולבת – כשקידום אורגני פוגש קידום ממומן

בתוך המערכת האקולוגית של הדיגיטל, לכל ערוץ שיווק יש את היתרונות והחסרונות שלו – לצד הפוטנציאל והמגבלות של האחר.

קידום ממומן הינו הכביש המהיר לנראות מהירה, שבו מותגים ממנפים דולרים כדי לתפוס מקום בפינות הנחשקות של האינטרנט.

לעומת זאת קידום אורגני מביא איתו תנועה איכותית לאורך זמן ויותר המרות מלידים שצברו אמון במותג שלכם.

אבל לא מדובר על שיטה אחת כנגד השניה – אלא על תמהיל חכם של שתיהן כדי להצליח באמת.

במאמר הבא אכתוב בפירוט כיצד למנף אסטרטגיות ארוכות טווח לצד קצרות טווח – קידום ממומן שישלים את הקידום האורגני.

קראו עוד
כאן לכל שאלה
היי 👋
אנחנו פה לעזור