מה זה SEO? – המדריך המקיף לעסקים מתחילים

מה זה SEO – קידום אורגני? Search Engine Optimization או בעברית – קידום אורגני בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר (Bing / Yahoo), הינו מונח בו נשתמש כאשר נרצה לבצע פעולות באתר שיקדמו אותנו בעמוד תוצאות החיפוש (SERP) של אותו מנוע חיפוש (לדוגמא – להיות ראשונים בגוגל).

תוכן עניינים

מה זה SEO – קידום אורגני? Search Engine Optimization או בעברית – קידום אורגני בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר (Bing / Yahoo), הינו מונח בו נשתמש כאשר נרצה לבצע פעולות באתר שיקדמו אותנו בעמוד תוצאות החיפוש (SERP) של אותו מנוע חיפוש (לדוגמא – להיות ראשונים בגוגל).

https://www.youtube.com/watch?v=srp7FN0Otbg

מה זה SEO – קידום אורגני?

Search Engine Optimization או בעברית – קידום אורגני בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר (Bing / Yahoo), הינו מונח בו נשתמש כאשר נרצה לבצע פעולות באתר שיקדמו אותנו בעמוד תוצאות החיפוש (SERP) של אותו מנוע חיפוש (לדוגמא – להיות ראשונים בגוגל).

לצורך ההמחשה, בכל פעם שנחפש משהו בגוגל נגיע לעמוד אשר מכיל עד 18 תוצאות אפשריות.

ארבעת המקומות הראשונים תמיד שמורים לתוצאות ממומנות (בשביל להופיע בהם נשלם כסף בכל פעם שגולש מקליק ).

לאחר מכן תוצאות 4 עד 14 שמורות לתוצאות ״אורגניות״, כאלו שהגיעו לשם באופן טבעי כיוון שגוגל הסיק שאלו הן התוצאות ״הרלוונטיות והאיכותיות ביותר״ עבור הלקוחות שלו ״המחפשים״.

ובנוסף, תוצאות 14 עד 18 שמורות לתוצאות ממומנות גם כן.

אז איך מגיעים להיות ראשון בגוגל?

בשביל להיות ראשון בגוגל האתר שלכם צריך להיות טוב ב3 תחומים:

SEO טכני – האתר צריך להיות מעולה מבחינת הקוד שלו. הוא צריך להיות תקין וקריא עבור מנועי החיפוש שיגיעו לסרוק אותו, בנוסף לכך הוא צריך להציג זמני טעינה מהירים בכל עמודי האתר.
On Site SEO – האתר צריך להיות עשיר בתוכן מקורי איכותי ומועיל לגולש שקורא אותו, ככל שהאתר יעניק יותר מידע ויהיו לו יותר עמודים מלאים בתוכן כך עולה גם עוצמת התוכן החדש שעולה לאתר.
לדוגמא, אם היינו מריצים בדיקה ולוקחים את אותו מאמר לאתר עם 5 עמודים ולאתר עם 500 עמודים היינו רואים שהמאמר שעלה לאתר הגדול התקדם אורגנית בצורה מהירה משמעותית מאותו מאמר באתר קטן יותר.

זה קורה כיוון שגוגל כבר נתן ״אמון״ לאותו אתר גדול והוא יותר סומך עליו שיעלה תוכן איכותי, ואילו באתר הקטן גוגל יתייחס אליו כאתר חסר אמון / מוניטין.

Off Site SEO – האתר צריך להיות עשיר ב״ממליצים״ – חוזרים לעניין האמון של גוגל.
אחת הדרכים של גוגל להבין אם האתר שלכם ״טוב״ היא על ידי בחינה של כמות ואיכות האתרים שמוכנים להכניס בתוכן שלהם קישור שמוביל לאתר שלכם (מכונה גם ״קישור חיצוני״ – קישור שמגיע מבחוץ).

ככל שלדומיין המקשר (הכתובת של האתר המקשר) אליכם יש יותר סמכותיות (Domain Authority) כך ״הכח הקידומי״ של הקישור שלו דוחף אותך חזק יותר למעלה לעבר העמוד הראשון בגוגל.

אם ננסה לפשט את זה:

ככל שהאתר שמקשר אליכם יותר גדול וסמכותי כך הקישור שלו שווה לכם יותר. ככל שתקבלו יותר קישורים תתקדמו יותר מהר.
הרבה קישורים מאתרים קטנים תמיד יהיו שווים פחות מקישור אחד מאתר ענק עם סמכותיות גבוהה.

למאמר המורחב על הגורמים העיקריים להתקדמות אורגנית בגוגל לחצו כאן >>

היתרונות אל מול החסרונות שבקידום אתרים אורגני לעומת קידום ממומן

קידום אתרים אורגני הינו ערוץ שיווקי (מוצר / כלי שיווק) מיני רבים אשר ביכולתו להיות שותף כמעט בכל השלבים במשפך השיווקי שלנו – החל משלב הכרת המותג לראשונה דרך שלב ההתלבטות וסקירה / שאלת שאלות לגביו ועד לשלב הרכישה עצמו.

הוא יכול להעצים את תוצאות הקידום הממומן באמצעות יצירת ״אמינות״.

אסביר, גולשים מודעים להימצאותן של תוצאות ממומנות, העובדה שכל אחד יכול לשים כמה שקלים ולהופיע בתוצאה הראשונה בגוגל פוגעת באמינות המפרסם. לעומת זאת בעיני ה״גולש הפשוט״, התוצאות האורגניות נמצאות שם כי ״מגיע להן״ – כי הן נותנות פתרון אמיתי ובעל ערך מוסף שיעזור לגולש.

לכן, כאשר גולש יגיע לראשונה לאתר באופן אורגני (ע״י זה שחיפש משהו בגוגל ולחץ על תוצאה ״טבעית״ בגוגל), יקרא משהו ויזכה לערך מוסף אמיתי – הסבירות כי הוא ימיר בחשיפה הבאה שלו תגדל פי כמה, לא משנה אם היא תהיה באמצעים ממומנים או באמצעים אורגניים.

קידום אורגני בגוגל הינה אסטרטגיה ולא טקטיקה, היא צריכה להיות ״עמוד השדרה השיווקי״ שעוזר להעצים את התוצאות בכל שאר הערוצים השיווקיים שלכם – אם מדובר בקידום ממומן, ניהול סושיאל או שליחת ניוזלטרים.

תפקידו של יועץ הSEO

תפקידו של יועץ הSEO הוא לייצג אתכם מול מנועי החיפוש אל מול האלגוריתם של המנוע עצמו – ממש כפי שעורך דין מייצג לקוחות בפני שופט.

במקרה של קידום אורגני בגוגל – האלגוריתם שלו שמגיע לבקר ולסרוק את האתר שלכם מדי יום / שבוע יהיה זה שישפוט אתכם ויקבע האם אתם ראויים מספיק בשביל להתקדם בעמוד תוצאות החיפוש שלו.

הוא זה שיקבע האם אתם ראויים להיות ראשונים בעמוד תוצאות החיפוש שלו.

אלו הדברים שיועץ SEO טוב יעשה בכדי לקדם אתכם אורגנית בגוגל:

ראשית, הוא יציב לכם יעדי גדילה וימקד אתכם על הביטויים בהם תרצו להופיע, הוא יתחיל בלהכין ״מחקר ביטויים״, רשימה של 5 – 1,000 ביטויים שבהם תרצו להיות ראשונים בגוגל.

לאחר שתסכימו על אותה רשימה זו תהיה מפת הדרך שלו לשנה הקרובה. אותה רשימה תוביל אותו כאשר ירצה לעבות או לעדכן את התוכן באתרכם או לספק לכם קישורים חיצוניים.

בנוסף לכך, מצופה ממנו שיכין מסמך עם משימות לשיפורים ברמת הSEO הטכני של האתר (הקוד של האתר) כחלק מהמסמך הוא יוודא שיש מפת אתר תקינה, יטפל בקובץ הרובוטס (Robots.txt), בעמודים השבורים (עמודי 404), בהפניות 301 ויטפל בבעיות מהירות זמני טעינת האתר.

לאחר שבנה עבורכם אסטרגיה בסיסית, העבודה השופת כוללת עבודת On-Site וOff – Site עבודה על תוכן האתר ועבודה מחוץ לאתר להשגה וטיפול בקישורים חיצוניים. לרוב יועצי SEO מספקים שירותי כתיבת תוכן ומעניקים מאמר או שניים בחודש, אותו דבר עם קישורים – הם יספקו לכם קישור חיצוני אחד או שניים.

חשוב לציין כי אמנם המסה העיקרית של עבודת הSEO הטכנית היא בתחילת הדרך אך משימות טכניות הן דבר שבשגרה ויועץ SEO צריך לטפל בהן באופן שוטף.

ידע הוא כוח.

כאן המקום ליהנות ממידע שימושי שיעזור לכם לעשות סדר בכל ה-do’s and don’ts הדינמיים של הג’ונגל הדיגיטלי, שמשתנה כל הזמן. הבלוג מלא במידע שימושי שהכינו לכם המומחים שלנו, קחו אותו

קידום אתרי וורדפרס

בעלי אתר וורדפרס כזה או אחר? אצלנו בבונובו, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של שירותים מקצועיים המיועדים למטרות קידום אתרי וורדפרס

קראו עוד